Pomembni nosilci misijona so verniki sami, ki na župnikovo povabilo razmislijo o tem, kako vrata cerkve čim bolj odpreti in vanjo povabiti tudi neverujoče. Eno ključnih vprašanj, ki si ga zastavijo pri pripravi misijona, je: »Če bi Jezus prišel v našo župnijo, s kom bi se želel srečati?« Tako vprašanje prinese zanimive odgovore.
Zelo preprosta, a najbolj rodovitna so srečanja po domovih, kamor gostitelji, npr. posamezniki, pari ali družine iz župnije, povabijo svoje sosede, znance in prijatelje. Krogu osmih ali več ljudi se potem pridruži misijonar, ki pomaga načeti pogovor o veri; pove tudi svoje pričevanje o tem, zakaj veruje. Večer je pričevanjski in ni namenjen analiziranju splošnih predsodkov, kot so recimo cerkveno premoženje ali celibat.

Zato vabim, da premislite, kdo bi v tednu  od 1.3. do 7.3. gostil misijonarja in povabil do osem oz. dvanajst ljudi na srečanje z misijonarjem. Njegova družina, hiša, stanovanje,  bi tako postala za dve uri misijonsko središče župnije. Prijaviti se je potrebno do nedelje, 17. 2., da je mogoče organizirati srečanja.