18. november 2020

Lep pozdrav! Hvaljen Jezus – Vekomaj. Amen.

Nadaljujemo verouk in sicer doma. “Ljubo doma, kdor ima.”

9. ura: Bog je z nami

Knjiga, stran 44 – 48. Delovni zvezek, stran 34 – 36.

Verouk začneš z molitvijo kot običajno. V knjigi lepo počasi vse prebereš. V delovnem zvezku napišeš 9. nalogo (str. 34-36) in si pri tem pomagaš s knjigo.

Ponovimo (malo zgodovine za radovedne): očaki 1900-1700 pr. Kr. (Abraham, Izak, Jakob), bivanje v Egiptu, izhod iz Egipta okrog 1300-1250 pr. Kr. (Mojzes), obdobje sodnikov (Debora, Gideon, Samson, Jefte, Samuel; 1200-1030) in zdaj s Savlom obdobje kraljev (od 1030 do 586 pr. Kr.).

Savel (iz Benjaminovega rodu) je bil prvi kralj. V začetku dober, potem pa se je oddaljil od Boga. Zato je Bog izbral naslednika iz drugega rodu – iz Judovega rodu. (Rodovi – potomci Jakobovih sinov; npr. Jakob je imel 12 sinov, 4. je bil Juda, 12. sin je bil Benjamin).

Naj spomnim, da je bil prejšnjo nedeljo dan revnih. Včeraj pa je godovala sveta Elizabeta, ki je bila bogata, pa je zelo skrbela za reveže. Prihodnji teden bo teden Karitas, ki zbira in deli pomoč revnim.

Prihodnjo nedeljo je slovesni praznik Kristusa, kralja vesolja. To je še zadnja, 34., nedelja med letom. Teden dni za njo je že 1. adventna nedelja. O tem pa prihodnjič.

Lep pozdrav. Ostanite zdravi. In ne pozabite moliti tudi za zdravje.
vikar Bogomir

Komentarji so zaprti.