Bog postane človek največkrat čisto po tihem, angeli ne prepevajo, kralji gredo mimo, pastirji ostanejo pri svojih čredah. Bog postane človek največkrat čisto po tihem, javnost ga sploh ne opazi, ljudje se ga sploh ne zavedo. V skromnem dvosobnem stanovanju, v bolniški sobi, v obupu noči, v uri osamljenosti, v upanju, v veselju nad ljubeznijo do bližnjega. Bog postane človek največkrat čisto po tihem – kadar ljudje postanejo ljudje. Zato bodimo ljudje.

(J. Kopeinig)

• Advent je čas molitvene in duhovne priprave na božič.
• Advent je čas, da poglobimo osebni odnos z Bogom in bližnjim.
• Advent je čas, ko opravimo dobro sveto spoved.
• Advent je čas, ko poživimo skupno in družinsko molitev.
• Advent je čas, ko gojimo domačnost in ne nakupovanje po trgovinah.
• Advent je čas, ko obiščimo osamljene, bolne in ostarele ljudi v naši okolici.
• Advent je čas, ko razmišljamo o nazareški družini in njeni skromnosti.
• Advent je čas, ko postavimo jaslice v svojem domu in blagoslovimo dom.

Kot vrhunec adventnega časa se bomo udeležili božične devetdnevnice.

Komentarji so zaprti.