Molitev rožnega venca je bila skozi mnoga stoletja vir moči in poguma, vir milosti in blagoslova. V mnogih Marijinih prikazovanjih na različnih koncih sveta je bilo po vidcih slišano naročilo: Molite rožni venec! Skupaj z naročilom po molitvi slišimo mnoge odmeve, kaj vse lepega in blagoslovljenega se je zgodilo po vztrajni in goreči molitvi ter premišljevanju rožnovenskih skrivnosti. S to vero in zaupanjem radi molimo rožni venec tudi v letošnjem oktobru. Vabimo vas, da v mesecu oktobru pomnožite molitev rožnega venca in ga molite skupaj, redno in z radostjo v srcu. Naj bo skromni cilj vsaj ena desetka vsak večer.
Lucija, fatimska vidkinja, je v svojem zadnjem spisu razmišlja o pomenu rožnega venca: »Vprašujem se: zakaj je Marija izbrala molitev rožnega venca in ne kakšne druge. Morda zato, ker je vsem najbolj dostopna, majhnim in velikim, modrim in nevednim, da z dobro voljo vsak dan darujejo Bogu ponižno molitev našega rožnega venca. Prav od začetka nas vodi k pomembnim Božjim skrivnostim odrešenjskega dela, ki ga je izvršil Jezus Kristus, naš Odrešenik. Vsi potrebujemo Marijino posredovanje pri Bogu. Sveti oče Janez Pavel II. je dejal: ‘Rožni venec je moja najljubša molitev.’Da, to je najlepša molitev, ki so nas jo naučila nebesa. Vodi k večjemu spoznavanju Boga in njegovega odrešenjskega dela v Kristusu«
Papež Benedikt XVI. je v svoji homiliji zapisal: »V tej molitvi izgovarjamo besede angela, besede Svetega Duha, besede, ki jih nikakor niso izumili ljudje, besede, v katerih je zbrana celotna Izraelova zgodovina, zgodovina Boga z ljudmi. Novo pri rožnem vencu je dejansko samo to, da se pri teh besedah zadržujemo, da jih ponavljamo, kajti velike stvari s ponavljanjem nikoli ne postanejo dolgočasne. Samo nepomembne stvari potrebujejo spremembe za popestritev in jih je treba hitro nadomestiti s čim drugim. Kar je res veliko, postaja s ponavljanjem vedno večje. Pri tem pa tudi mi sami postajamo bogatejši in svobodnejši; v tej čudoviti molitvi se umirimo, ko stopamo v to velikost, ki nas sprejema vase. «
Papež Frančišek se je o tej molitvi takole izrazil: »To je molitev, ki me spremlja že vse življenje. Je molitev preprostih ljudi, pa tudi svetnikov. Rožni venec je molitev mojega srca. Prepričan sem, da je rožni venec med kristjani najbolj priljubljena molitev. V njej premišljujemo Gospodovo življenje red Marijo. Rožni venec je molitev, ki jo lahko molimo tudi, ko smo utrujeni, in ki jo lahko vedno podarimo nekomu za kogar molimo.«
Poskusimo z molitvijo rožnega venca tudi sami. Lepo bi bilo, če bi v župniji ustanovili vsaj eno rožo živega rožnega venca, to je 20 ljudi, ki vsak dan zmolijo dodeljeno desetko, vseh dvajset pa jih zmoli skupaj vsak dan vse štiri dele rožnega venca, to je veseli, svetli, žalostni in častitljivi del. Prijave novih molivcev zbira župnik.

Komentarji so zaprti.