Misijonarji smo vsi, ker nas Jezus pošilja (missio – poslanstvo) v svet oznanjat evangelij. Na poseben način pa so misijonarji tisti, ki se odločijo oznanjat evangelij tistim, ki še ga nikoli niso slišali. V modernem svetu je misijon postala tudi naša domovina, kjer mnogo ljudi še ni slišalo o Kristusu iz Evangelija.

Ljudski misijoni obstajajo že stoletja, posebej jih je pri nas pospeševal prav blaženi škof Anton Martin Slomšek. Ljudski misijon je samo drugo ime za tedensko ali daljšo duhovno obnovo v župniji, kjer lahko na novo zastavimo svojo krščansko življenjsko popotovanje.

Duhovniki, redovniki in redovnice, ki so povabljeni v župnijo, da pomagajo pri tej duhovni obnovi, so misijonarji in misijonarke. Prinašajo Jezusovo oznanilo vsem, tako najmanjšim, družinam, kot ostarelim in bolnim.

Pomembni nosilci misijona so verniki sami, ki na župnikovo povabilo razmislijo o tem, kako vrata cerkve čim bolj odpreti in vanjo povabiti tudi neverujoče. Eno ključnih vprašanj, ki si ga zastavijo pri pripravi misijona, je: »Če bi Jezus prišel v našo župnijo, s kom bi se želel srečati?« Tako vprašanje prinese zanimive odgovore.
Zelo preprosta, a najbolj rodovitna so srečanja po domovih, kamor gostitelji, npr. posamezniki, pari ali družine iz župnije, povabijo svoje sosede, znance in prijatelje. Krogu osmih ali več ljudi se potem pridruži misijonar, ki pomaga načeti pogovor o veri; pove tudi svoje pričevanje o tem, zakaj veruje. Večer je pričevanjski in ni namenjen analiziranju splošnih predsodkov, kot so recimo cerkveno premoženje ali celibat.

Zato vabim, da premislite, kdo bi v tednu  od 1.3. do 7.3. gostil misijonarja in povabil do osem oz. dvanajst ljudi na srečanje z misijonarjem. Njegova družina, hiša, stanovanje,  bi tako postala za dve uri misijonsko središče župnije. Prijaviti se je potrebno do nedelje, 17. 2., da je mogoče organizirati srečanja.

Skupen začetek misijona za vso dekanijo bo v Postojni v soboto, 16. 2. ob 18. uri, ko bo sveto mašo s somaševanjem misijonarjev, ki bodo delovali v naših župnijah v dekaniji vodil in izročil predstavnikom župnij, misijonske sveče g. škof Metod Pirih.

Komentarji so zaprti.