Adventni čas je čas pričakovanja. Advent nas zbuja iz naše vsakdanje otopelosti, da bi bili pozorni na Gospodovo prihajanje v svet. Zbuja nas za spominjanje na tisti veliki prihod, ki ga bomo praznovali ob božiču, ko je Bog postal človek. Zbuja nas za Kristusov drugi prihod, ko bo prišel sodit žive in mrtve. Zbuja pa nas tudi za mnoge Jezusove prihode v različnih trenutkih našega življenja, ko želi zame in zate biti Kristus Emanuel — Bog z nami. Vemo, da Bog prihaja med nas na različne načine. Danes je nedelja Karitas in ta nas zbuja kot dejstvo, da Jezus med nas prihaja tudi v ubogih. Lahko gre za vdovo, ki je uboga v svoji osamljenosti in žalosti, za prijatelja, ki je ubog v zasvojenosti z alkoholom, za mlado družino, ki je zaradi povišanja najemnine izgubila streho nad glavo, za sosedovega fanta, nad katerim se v šoli znašajo nasilneži, … Če imamo odprte oči, bomo našli celo vrsto tistih, ki jih Jezus imenuje najmanjši in glede katerih obljubi: »Kar ste storili kateremu izmed teh mojih najmanjših bratov, ste meni storili.« (Mt 25,40) Bog je v vsakem izmed njih in nas prosi, da mu po njih izkažemo ljubezen. Vsem želim, da bi bil adventni čas priložnost, v kateri okrepimo našo zavezo in prijateljstvo z Bogom in bližnjimi. V cerkvi smo postavili tudi adventno drevo. V prilogi oznanil pa ste dobili adventne izzive tako za otroke in mlade, kot tudi za odrasle. Adventno drevo nima listov, zato ga bomo skupaj okrasili (odrasli in otroci) s svojimi molitvami, prošnjami, zahvalami in dobrimi deli. Poleg tega bomo vsako adventno nedeljo imeli poseben blagoslov. Na prvo nedeljo bomo blagoslovili adventne vence in Marijine podobe, na drugo nedeljo bomo blagoslovili posejano pšenico, na tretjo nedeljo bomo blagoslovili vodo, kadilo in oglje, na četrto nedeljo Jezuščke za naše domače jaslice. Na prvo adventno nedeljo ali pri verouku bodo otroci dobili tudi adventne koledarje. Koledar je posvečen slovenskemu misijonarju dr. Ignaciju Knobleharju. Letos praznujemo dvestoto obletnico njegovega rojstva. V sredini koledarja je načrt za izdelavo »šparovčka« za dar lačnim otrokom. Na nedeljo svetih treh kraljev boste zbrane darove v »šparovčku« položili pred Jezusa v naši cerkvi. V adventnem koledarju so zelo zanimivi tudi adventni izzivi za vsak dan.

Komentarji so zaprti.